מיון לפי עמודות (מיון מימין לשמאל)

שיתוף באמצעות

אחת הפעולות הנפוצות ביותר באקסל הינה פעולת מיון הנתונים . תוכנת האקסל מאפשרת למיין טקסט, תאריכים, מספרים וכד' לפי הסדר שמוגדר על ידי המשתמש. ברירת המחדל של האקסל הינה מיון לפי שורות (מלמעלה למטה או ההיפך). במדריך זה אתייחס לאופציה הפחות מוכרת אך כה שימושית של מיון לפי עמודות או כפי שהוא נקרא באקסל: מיון מימין לשמאל.

בגיליון המובא כדוגמא לצורך מדריך זה מובאים נתוני עבירות התנועה לפי רשויות מקומיות בסדר יורד משנת 2017 ועד לשנת 2012. בכדי שתצוגת הנתונים תהיה לפי סדר עולה של השנים 2012-2017, עלי לשנות את מיקום העמודות. ניתן לבצע גזירה של כל עמודה בנפרד והדבקתן לפי הסדר הרצוי או להשתמש באופציה המאוד פשוטה של מיון מימין לשמאל. כך נראה הגיליון לפני המיון:

בשלב הראשון עלינו להוסיף שורה נוספת ריקה מעל לכותרות הדוח- שורה זו תשמש אותנו לבצע את המיון של הדוח. בשורה זו נסדר את העמודות ונמספר אותן לפי הסדר שאותו אנו מעוניינים להחיל על הדוח. עלינו למספר את כל העמודות המכילות נתונים בדוח. לדוגמא:

בדוגמא המוצגת כאן, בחרתי להשאיר את עמודות A ו-B כעמודות הראשונות (סומנו במספרים 1 ו-2), ואחריהן תופענה לפי הסדר עמודות H (מספר 3) לאחר מכן G (מספר 4) וכן הלאה. כעת נמשיך בבחירת הנתונים שאותם אנו רוצים למיין. בניגוד למה שאולי חלקכם נוהגים לעשות- אין צורך בסימון של כל הטבלה/ שורה ראשונה/ עמודות הטבלה. כאשר אנו עובדים על טבלה שקיים בה רצף של נתונים, כלומר, לא קיימות שורות או עמודות ריקות מנתונים במתחם של הטבלה הכללית, כל מה שצריך לעשות הוא לעמוד באחד התאים בתוך הטבלה וללחוץ על לחצן המיון המותאם אישית. לחיצה על כפתור המיון המותאם אישית תסמן את כל הנתונים בטבלה ותפתח תיבת דו שיח בה נוכל להגדיר את אופן המיון וכמות הרמות באמצעותן נרצה לבצע את המיון:

בכדי שנוכל לבצע מיון מימין לשמאל או מיון לפי עמודות עלינו לבחור כעת בכפתור ה"אפשרויות". לחיצה על הכפתור תפתח תיבת דו שיח חדשה בה נגדיר את האופן בו אנו מעוניינים לבצע את המיון:

בתיבת הדו שיח שנפתחה עלינו לבחור באופציה מיין מימין לשמאל וללחוץ על כפתור ה"אישור" שיחזיר אותנו למסך הקודם של אפשרויות המיון. כעת עלינו לבחור מהי השורה שעל פיה יבוצע המיון ואת סדר המיון. אנו נבחר בשורה 1 ובסדר מיון מהקטן ביותר לגדול ביותר. בסיום נלחץ על "אישור":

זהו. המיון הסתיים בהתאם להגדרה שביצענו וכל שנותר הוא להסיר את השורה הראשונה ששימשה אותנו לביצוע המיון.


שיתוף באמצעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *