5 דרכים להמיר מספר לטקסט באקסל

שיתוף באמצעות

 

לעתים, אנו משתמשים בדוח שבו קיימת רשימת מספרים אך הם מאופיינים כטקסט ולא כמספר. השיטה הכי טובה לראות את זה היא החיווי של תוכנת האקסל בצורה של משולש ירוק בחלקו הימני העליון של התא. נוסחאות של הפניות ובירורי מידע כמו vlookup hlookup ועוד, מחייבות שהערכים אותם אנחנו רוצים להשוות יהיו בעלי אותם מאפיינים. במידה ואנו רוצים להשוות ערך מסויים המאופיין כמספר לערך אחר המאופיין כטקסט, עלינו להפוך את הטקסט למספר.

1.תוספי אקסל

קיימים ברשת מספר רב של תוספי אקסל בהם ניתן להשתמש לצורך ביצוע פעולה זו. כל מה שצריך לעשות הוא לצרף את התוסף לרשימת התוספות באקסל, לסמן את התאים הרצויים ולבחור בפעולה של המרת טקסט למספר.

 

2. פונקציית "המר טקסט למספר"

יש לסמן כל התאים שברצוננו להמיר, לצידו השמאלי של התא העליון ביותר בתאים שסימננו יופיע מעויין ובו סימן קריאה. לחיצה על כפתור זה תפתח לנו תיבת סימון ובה האופציה "המר טקסט למספר". לחיצה על אופציה זו תבצע את הפעולה הרצוייה.

3. ביצוע מניפולציה חשבונאית על התאים בהם יש טקסט ע"מ שיהפכו למספרים-

את הפעולה הזאת ניתן לבצע ע"י הוספת עמודה ליד הטקסט אותו אתם רוצים לשנות והכפלת הערכים המופיעים שם ב-1. כלומר, אם התא שבו מופיע הטקסט הוא A2, אזי הנוסחא בתא B2 תהיה: =A2*1.

4. השיטה המתוחכמת- שימוש בהדבקה מיוחדת לבצע הכפלה ב-1-

בשיטה זו עלינו לרשום את המספר 1 בתא כלשהו, לא משנה איזה, לסמן את כל התאים אותם אנו רוצים להמיר, ללחוץ קליק ימני=>הדבקה מיוחדת=> הכפל וללחוץ על אישור.

5.השיטה המסובכת-

שימוש בנוסחאות trim ו- clean לניקוי רווחים מיותרים. פשוט להשתמש בנוסחה הבאה בתא הסמוך: =value(trim(clean(a1)))


שיתוף באמצעות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *